Art Island, 21 Amsterdamse galeries op een eiland

Brinkman & Bergsma presenteren 23 van de beste Amsterdamse galeries op Het Forteiland bij IJmuiden. Art Island zou plaatsvinden in mei 2021 maar is uitgesteld tot het najaar 2021.

Forteiland IJmuiden

De deelnemers Art Island 2021 zijn:

1. Althuis Hofland Fine Arts https://althuishofland.com

2. Andriesse Eyck Gallery https://andriesse-eyck.com

3. Galerie Bart https://www.galeriebart.nl

4. Brinkman & Bergsma http://jackobrinkman.nl

5. Ellen de Bruijne Projects https://www.edbprojects.com

6. Galerie Dudokdegroot https://www.dudokdegroot.nl

7. Annet Gelink Gallery https://www.annetgelink.com

8. Gerhard Hofland http://gerhardhofland.com/en/

9. Kopsa Jongma http://juliettejongma.com

10. Galerie Wouter van Leeuwen https://www.woutervanleeuwen.com

11. Lumen Travo https://www.lumentravo.nl

12. Galerie Caroline O’Breen https://carolineobreen.com

13. Galerie Ron Mandos https://ronmandos.nl

14. Multiple Madé https://multiplemade.com

15. No Man’s Art Gallery https://www.nomansart.com

16. Stevenson https://www.stevenson.info

17. Stigter van Doesburg https://www.stigtervandoesburg.com

18. tegenboschvanvreden https://www.tegenboschvanvreden.com

19. Torch Gallery https://www.torchgallery.com

20. Upstream Gallery https://www.upstreamgallery.nl

21. Galerie Fons Welters https://www.fonswelters.nl

22. Van Zijll Langhout (project) http://vzlart.nl

23. Galerie Martin van Zomeren https://martinvanzomeren.nl

Toon Teeken op Art on Paper 2019

Met trots presenteren Jacko Brinkman en Frits Bergsma “De Boeketreeks” van Toon Teeken op Art on Paper Amsterdam 2019. 

Brinkman & Bergsma tonen maar liefst 50 bloemstillevens van Toon Teeken. Het zijn 50 verschillende werken op één thema. Alle motieven, symbolen en stijlen uit het oeuvre van Teeken zijn in deze serie terug te vinden. Het is als het ware een retrospectief van 60 jaar kunstenaarschap in een beursstand van 17 vierkante meter.  

Teeken zegt hierover: “Zo stil zijn vijftig bloemboeketten niet als het woord bloemstilleven suggereert. Ze maken lawaai, porren het gemoed. Vijftig werken van één boeket, vijftig variaties op één thema, concertante muziek als een verward bijna onverstaanbaar gesprek dat niet stilvalt.”

Meer informatie over werk van Toon Teeken via email, klik HIER.

Toon Teeken (1944) studeerde in 1971 af aan de Jan van Eyck Academie. Zijn werk is in verschillende musea en galeries getoond zoals Stedelijk Museum Schiedam, Museum Het Valkhof in Nijmegen, Bonnefantenmuseum in Maastricht, bij Galerie Frank Schlag in Essen, Duitsland en bij Galerie Nouvelles Images in Den Haag.

v.l.n.r. Toon Teeken, Jacko Brinkman, Frits Bergsma, Elsa Teeken

In de Zuiveringshal van de Westergasfabriek in Amsterdam vindt van 26 tot en met 29 september Art on Paper Amsterdam plaats. Op deze kunstbeurs presenteren 35 geselecteerde galerieën werk op papier van hun kunstenaars. De opening van de beurs is op donderdag 26 september van 17.00 tot 21:00 uur, daarna op vrijdag, zaterdag en zondag van 11.00 tot 19.00 uur.